BAREM AMBALAJ GÜNEŞ ENERJİSİNE GEÇİYOR

2 Kasım 2021 Salı

Barem, Tire, Gaziantep ve Karaman’da bulunan fabrikalarına 400 WP modül gücüne sahip toplam 8 bin 958 adet panelle 3006 KW güce sahip sistem kurarak kullanmış olduğu enerjinin %80 ini yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş enerjisinden kazanmayı hedefliyor. 

TAŞYANAR: “TEMİZ VE YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN” Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının hem sürdürülebilirlik hem de çevre için önemli olduğuna dikkat çeken Barem Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Recep Taşyanar, “İklim krizi tehlikesine karşı hızla harekete geçmemiz gerekiyor. Gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için solarizasyona dahil olup elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden karşılayarak yüksek karbon emisyonunu önlemek, karbon salınımını azaltarak, küresel ısınmaya karşı yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmak için gereğini yapmaktayız. Yeşil enerji üretimi oldukça önem arz etmektedir. Kurmuş olduğumuz 3006 KW güneş enerjisi santrali ile yılda 3 bin 180 ton karbonun doğaya salınımı engellenecektir.  Bu aynı zamanda 1803 ağacın kazanımı demektir. Şirketimiz çevre dostu bu sistemlerle geleceğe katkı sağlamaya devam edecektir” dedi. 

Fabrikalar arası enerji dağılımı; 

Tire fabrika için 400 WP modül gücüne sahip 2772 adet panel ile 924 KW

Gaziantep fabrika için 400 WP modül gücünde 3306 adet panel ile 1122 KW

Karaman fabrika için 400 WP modül gücünde 2880 adet panel ile 960 KW
 

Bu siteyi kullanarak, sitede çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Çerezleri sadece trafiği analiz etmek için kullanırız.

Tamam